Robert66 schreef:
Overigens is het recht houden van je hoofd waardoor de trompet naar voren steekt nog altijd het beste, dan kan de lucht ook het beste door je keel.
Dat is mijns inziens niet helemaal waar. Waarom spelen erg veel leadtrompettisten dan met hun hoofd enigszins gebogen? Ook bij operazangers zie je dat veel, zeker bij bassen, en die hebben baat bij een goede luchtdoorstroom. Bij mij werkt dit in ieder geval zo: als ik mijn hoofd helemaal rechtop houd, heb ik een beetje minder vrijheid in de luchtstroom dan als ik het een klein beetje naar voren kantel.
Veel trompettisten (waaronder ikzelf) duwen hun onderkaak licht naar voren, zodat de tanden recht boven elkaar staan. Daardoor komt het mondstuk recht op de mond te staan, en je trompet steekt recht naar voren. Als je dit om de een of andere manier niet zo hebt aangeleerd, is een gebogen mondstuk een goede oplossing.
_________________
www.smallbigband.com
www.juicylucy.net
www.sjonniewiener.com
www.aachen-bigband.de
trompet: Van Laar B7 - Kanstul M-B5/B5L
bugel: Van Laar Oiram - Denis Wick RW4FL