Toon onbeantwoorde berichten | Toon actieve onderwerpen
|
Pagina 1 van 1
|
[ 2 berichten ] |
|
| Auteur |
Bericht |
|
Ruli
|
Berichttitel: ALL-ROUND Geplaatst: 14 apr 2004 19:47 |
|
Geregistreerd: 30 aug 2003 15:29 Berichten: 2239 Woonplaats: Amsterdam
|
|
Beste Forumleden,
Ik loop dikwijls tegen de term all-round aan als het gaat om trompetten en waar je ze zoal kan gebruiken. Maar is dit ook zo? Zijn ze all-round? En is het waar dat je in een symfonieorkest niet aan hoeft te komen met een trompet waarmee je in een bigband speelt? Ligt het niet aan je EIGEN speelmanier?... ik kan(zei de gek) een prachtig koraal neerzetten en tevens een dixieland-trompetist immiteren (met shakes) als dat gevraagd wordt in het muziekstuk.
En als trompetten NIET allround zijn... kunnen jullie dan enige merken noemen en de soort muziek die daarbij hoort?
Dat waren mijn vragen, hopelijk hebben jullie wat antwoorden.
Met muzikale groet
Ruli
|
|
| Omhoog |
|
 |
|
erikveldkamp
|
Berichttitel: Geplaatst: 14 apr 2004 20:32 |
|
Geregistreerd: 26 nov 2002 16:28 Berichten: 5688
|
|
Ik zal een paar voorbeelden geven. De Gen X van Edwards of de Selmer TT zijn geen allround trompetten. Ze zijn gemaakt als imitatie van de zwaardere Monettes, en die zijn weer gemaakt om een warme ronde sound te creeren voor bijv. jazzsolo's zoals Chris Botti, Terence Blanchard, Wynton etc.
Maar het grootste gedeelte van het geluid bepaal je natuurlijk zelf, daarna het mondstuk en daarna de trompet.
|
|
| Omhoog |
|
 |
|
Pagina 1 van 1
|
[ 2 berichten ] |
|
Wie is er online |
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 9 gasten |
|
Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen
|
|