trompet.nl
https://trompet.nl/forum/

M, L, MLV..... - MLV??
https://trompet.nl/forum/viewtopic.php?f=2&t=108
Pagina 1 van 1

Auteur:  janhuizer [ 06 dec 2001 10:22 ]
Berichttitel: 

Een korte vraag met misschien ook wel een kort antwoord. Wat betekent MLV??? medium large en dan nog wat?? En wat voor verschil zit er dan precies met L en M?<p>groetjes

Auteur:  JeroenJongeling [ 06 dec 2001 11:30 ]
Berichttitel: 

De V staat voor Vindabona. Dit staat, als ik het goed heb, voor een boring van de mondpijp die klein begint en dan wijder uitloopt. Je creeërt op die manier een conisch verloop in de mondpijp. Dit geeft specifieke eigenschappen wat betreft klank, weerstand enz.

Auteur:  john [ 06 dec 2001 21:53 ]
Berichttitel: 

MLV betekend inderdaad zoals jeroen het al zegt: 180 MLV Medium Large Vindobona Bore<br>De Vindobona (Vienna) model is een dubbel geboord instrument het heeft een prachtig<br>helderklinkend breed geluid. Ik heb er zelf ook een tijdje op gespeeld, maar ben over<br>gegaan naar een C trompet.<br>de boring is 453"/459" (11.50/11.66mm)<br>

Auteur:  JeroenJongeling [ 07 dec 2001 10:27 ]
Berichttitel: 

Dus, zo goed als, hetzelfde concept als de Yamaha trompet van Bobby Shew, de Z modellen. Die hebben dat dus ook. Een stuk conische buis i.p.v. cylindrisch.

Auteur:  kennyvh [ 09 dec 2001 20:19 ]
Berichttitel: 

Een beetje zoals een flugel of cornet dus? Geef mij maar de echte trompetklank... Het is net als die stomvi-trompetten, een heleboel dure toeters en bellen.

Auteur:  JeroenJongeling [ 09 dec 2001 23:16 ]
Berichttitel: 

Met een mlv boring of een yamaha Z boring behoud je de trompet klank echt wel. Het is, bijvoorbeeld, al een zegen voor trompettisten met een scherp geluid. De mlv of Z boring zorgen voor een mooiere rondere klank. Ook geeft deze boring een bepaalde weerstand. Als je daarvan houdt is dat dus een uitkomst. Het wil dus helemaal niet zeggen dat je er een bugel/cornet klank van krijgt. <p>Stomvi ziet er misschien wat apart en luxe uit, maar het zijn wel degelijk goede instrumenten. ook de modellen waar gewoon alles aan elkaar vast zit.<br>----------<br>--------http://home.zonnet.nl/jpgjongeling/-------<br><p>Edited by: JeroenJongeling

Auteur:  janhuizer [ 10 dec 2001 11:23 ]
Berichttitel: 

Inderdaad wat jeroen zegt, met een mlv boring houd je wel degelijk je trompetklank. Je hoeft alleen er "wat minder moeite" voor te doen om een mooie ronde klank te krijgen. Ook klopt het dat je met wat meer weerstand blaast. Mijn persoonlijke ervaring is dat ik dat wel lekker vind. Maar das voor iedereen natuurlijk anders. Maar je krijgt er echt geen bugel- of cornetklank door!

Auteur:  Joost [ 10 dec 2001 17:49 ]
Berichttitel: 

gelukkig :)

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/