Om een beetje overzicht te krijgen is dit altijd een aanradertje"
http://www.dallasmusic.org/gearhead/Flu ... Guide.htmlDe Jupiter 846 (R= met trigger op 3e ventiel) is een zuivere Yamaha-clone.
De oudere Jup's zijn niet chinees, volgens mij hadden zij hun eerste fabriek in China in 1996, onderdelen werden wel betrokken uit China (soms).
Ik dacht ergens rond 2002 hebben ze de hele fabriek (in Taiwan dus) technisch gereorganiseerd, o.a. door retooling en een betere kwaliteitsbeheersing.
Dat is de reden dat Jup's van na die datum beter aangeschreven staan.
Een tijdje geleden al weer had ik zo'n nieuwere 846S (in silver dus) en die klonk beter dan de gelakte exemplaren die ik daarna nog ben tegen gekomen, heel aardig flugeltje. Die van mij had geen trigger op het 3e ventiel en alhoewel iedereen mij zei dat dat op een flugel niet belangrijk is mistte ik hem toch.